Nauka języka angielskiego – jak zacząć?

Nauka języka angielskiego – jak zacząć?

Nauka języka angielskiego to proces. Nie da się posiąść umiejętności płynnego posługiwania się językiem obcym z dnia na dzień. I właśnie dlatego, do całego tego procesu trzeba podejść jak do projektu, a nawet przygody! Nie ma jednej, uniwersalnej metody, która zadziała u każdego. Stąd konieczność strategicznego podejścia i rozpoznania rywala – języka angielskiego. Najmocniejsze punkty, największe słabości, szanse i ryzyka. Tak, to naprawdę jest możliwe! I naprawdę sprawia, że nauka języka staje się o niebo łatwiejsza, ale i przyjemniejsza.

Zostań swoim własnym nauczycielem

Nauka języka rozpoczyna się zwykle od nauczyciela. Może być nim osoba z zewnątrz, ale możesz też być Ty. Jak uczyć się angielskiego w domu – po swojemu. Zastanów się, co w nauczycielach zawsze ceniłeś najbardziej. A teraz – co sprawiało, że całkowicie odechciewało Ci się wykonywania kolejnych zadań? Zapisz to na kartce. Co mogło się tam znaleźć…

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

CIEKAWIE PROWADZONE LEKCJE

WIDOCZNE EFEKTY

WYKORZYSTANIE NOWOCZESNYCH METOD NAUCZANIA

Cokolwiek widnieje na kartce – to Twój przepis na sukces.

Teraz opracuj swój plan działania w oparciu o to, co lubisz, co przynosi rezultaty albo…

Znajdź nauczyciela, szkołę językową, która sprosta Twoim oczekiwaniom. Polecamy zwracać uwagę przede wszystkim na ELASTYCZNOŚĆ i OTWARTOŚĆ. Te dwie cechy otwierają drogę do wszystkich innych, które pojawiły się wcześniej.

Otaczaj się językiem angielskim

Kurs języka angielskiego, lekcje języka angielskiego, ćwiczenia z języka angielskiego… To za mało! Bez względu na to, jak dużo ich będzie. Niezwykle istotne w procesie nauki języka jest otaczanie się nim i swoiste „przesiąkanie” słownictwem, gramatyką, wymową. Angielskie piosenki, filmy z angielskim lektorem, książki napisane po angielsku – tyle już wystarczy. Zobaczysz, że efekty pojawią się szybciej niż można by przypuszczać. Taka nauka bez uczenia się niejako wgrywa nam język obcy aż do momentu, kiedy po angielsku myślimy (!) i ta obcość przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie.

Poszerz grono znajomych o… native speaker’a

Nauka języka rozpoczyna się od pierwszych słówek, jednak nauka komunikacji rozpoczyna się od pierwszej rozmowy. Nauczyciel angielskiego, korepetytor to świetny kierunek, jednak najlepiej jest bazować na rodowitych Brytyjczykach czy Amerykanach. Jak ich znaleźć? W grupach na Facebooku, na wymianach studenckich albo po prostu w szkole językowej. Szkoły uczące na wysokim poziomie zawsze mają w swoich szeregach przynajmniej jednego native speaker’a.

Zacznij naukę od tematów, które Cię interesują

W nauce języka angielskiego zawsze nadchodzą trudne momenty. Kiedy się nie chce, nie widzi się celu, nie widzi się sensu itd. Szczególnie na początku trzeba się przebić przez mur własnych obiekcji i wejść na właściwe tory. Najłatwiej się zacząć od tematów, które bez względu na język są dla Ciebie niesamowicie interesujące. Może to sztuka? Może tematy związane z jedzeniem, sportem lub spędzaniem wolnego czasu? Możliwości jest ogrom, więc dlaczego by nie skorzystać. Nauka angielskiego może być świetną zabawą!

© 2020 Elite English Academy. Wszelkie prawa zastrzeżone.