Jak szybko nauczyć się języka angielskiego?

Jak szybko nauczyć się języka angielskiego?

Jak szybko nauczyć się języka angielskiego? Przede wszystkim zacząć się go uczyć! I zrobić to mądrze, wykorzystując najlepsze metody, wskazówki i sposoby. Dzięki nim nauka języka nie tylko przyniesie lepsze efekty dużo szybciej, ale też sprawi, że zdobywanie wiedzy stanie się prawdziwą przyjemnością. Przygotowaliśmy 6 wskazówek, by nauka języka angielskiego przebiegła sprawnie i bez zbędnych komplikacji.

Język angielski jako codzienny lifestyle

Jak szybko nauczyć się języka angielskiego – zrób z nauki NAWYK. 10 minut, pół godziny, godzina, a może 3? Najważniejsze, żeby znaleźć czas codziennie. Kilka minut razy wiele dni to ogromny postęp w porównaniu do zwlekania i wymówki pod tytułem „Ale ja nie mam czasu!”.

Zaproś język angielski do swojej codzienności

Książki po angielsku, angielskie utwory, filmy z angielskim lektorem, motywacyjne cytaty po angielsku, angielskie fiszki umieszczone w każdej części domu – to jest to! Nauka języka angielskiego będzie się działa „przy okazji”. Kursy, lekcje korepetycje dają wiele, jednak dopiero przesiąknięcie językiem obcym gwarantuje sukces.

Pozwól sobie pomóc… technologii

Masz wrażenie, że na kolejnej lekcji angielskiego umrzesz z nudów? Rada nr 1 – zastanów się, czy wybrany nauczyciel jest tym właściwym. Z doświadczenia wiemy, że da się prowadzić zajęcia, na które kursanci czekają z niecierpliwością. Rada nr 2 – pomyśl, jak można uczyć się inaczej. Aplikacje do nauki języka to pierwsze co przychodzi na myśl. Ale gdyby tak pójść o krok dalej i język telefonu zmienić na angielski? Ekspresowe postępy są bardziej niż pewne.

Myśl o nauce języka jak o przepustce do…

Kiedy najczęściej myślisz „jak szybko nauczyć się języka angielskiego?”? W momencie, kiedy masz jakiś wielki cel, do którego angielski jest przepustką albo… Kiedy masz dość dotychczasowej nauki. Znajdź swój cel, napisz go na kartce i przyczep nad biurkiem. Każdego dnia przypominaj sobie, po co setny raz powtarzasz czas Present Simple Continuous. Nauka będzie o wiele szybsza.

Znajdź nowych znajomych i przyjaciół

Native speaker, który jest Twoim znajomym i z którym po prostu rozmawiasz może Cię nauczyć wiele więcej i wiele szybciej niż jakikolwiek kurs języka angielskiego. Kursy językowe często nastawione są na gramatykę, na poprawność, a przecież najważniejsze to po prostu umieć się dogadać. P.S. W naszej szkole doskonale o tym wiemy, dlatego najpierw uczymy obycia z językiem i przełamujemy wszelkie bariery komunikacyjne! Let’s talk!

Nie bój się popełniania błędów

Każdy kiedyś zaczynał. Każdy. I każdy popełniał niezliczoną ilość błędów. Rada od nas – jak popełniać mniej błędów w języku angielskim? Wystarczy popełniać więcej błędów! Nie zachęcamy do ograniczania się, do tkwienia na niskim poziomie zaawansowania, a do otwartości i odwagi. Do tego, żeby próbować, żeby mówić, pisać i nie bać się komunikacji. Błędy są jedynie przepustką do szybszej nauki języka i budowania coraz większej świadomości językowej. A przecież o to właśnie chodzi!

© 2020 Elite English Academy. Wszelkie prawa zastrzeżone.