Szkoła języka obcego – najważniejsze zalety i wady


Szkoła języka obcego – szukaj tych zalet

Szkoła języka obcego, jej wybór i późniejsze uczęszczanie na zajęcia wiążą się z podjęciem kilku ważnych decyzji. Ofert na rynku jest mnóstwo, ale jak rozpoznać te naprawdę wartościowe? W tym artykule zebraliśmy dla Ciebie najlepsze zalety i najgorsze wady, które mogą przesądzić o sukcesie nauki języka.

Zaleta nr 1 NAJLEPSZA LOKALIZACJA

Do jakiej piekarni pójdziesz po bułki, kiedy będzie padał deszcz, Twój humor gdzieś się zgubi, a kołdra będzie trzymała bardziej niż bardzo? Najprawdopodobniej odpowiesz: DO NAJBLIŻSZEJ! Lokalizacja szkoły językowej naprawdę ma ogromne znaczenie. Uciążliwe dojazdy nie tylko przysparzają dodatkowych kosztów, ale i zniechęcają do pojawiania się na kolejnych lekcjach. Jeśli masz taką możliwość, poszukaj dobrej szkoły językowej w swojej okolicy.

Zaleta nr 2 NAJLEPSZY LEKTOR

Native speaker lub osoba wykształcona biegle posługująca się językiem obcym – to jedyny słuszny wybór. Native świetnie podszkoli umiejętności konwersacyjne, które podparte gramatyką zagwarantują sukces. Naprawdę dobry lektor nie tylko naprawdę dobrze nauczy, ale też zaszczepi miłość do języka i zachęci do ciągłego zgłębiania wiedzy. Zaraz po umiejętnościach ważna jest osobowość. Przy swoim nauczycielu trzeba się po prostu świetnie czuć. Atmosfera to podstawa!

Zaleta nr 3 NAJWIĘKSZA ELASTYCZNOŚĆ

Świetnie znasz gramatykę, ale za nic nie możesz się przełamać, żeby mówić? Ze słuchu rozumiesz każde słowo, ale pisanie to już zdecydowanie nie Twoja bajka? W szkole języka obcego zajęcia powinny być w pełni dostosowane do Twoich potrzeb i oczekiwań. Powtarzanie po raz setny czasu Past Simple podczas, gdy nie ma on już przed Tobą żadnych tajemnic prowadzi donikąd. Wybierz taką szkołę, która zapewni kurs zapewniający Ci maksymalny rozwój we właściwym kierunku.

Szkoła języka obcego – unikaj tych wad

Po wielu dyskusjach, konsultacjach, latach doświadczeń i poznawania najróżniejszych ofert szkół językowych – mamy to! Oto kilka wad, które po mimo, że niepozorne, po czasie spędzają sen z powiek.

Wada nr 1 ZAWIŁE UMOWY

3 miesiące zajęć raz w tygodniu za 1 zł, a po tym 9 kolejnych za 600 zł? Pierwsza część oferty na pewno jest w reklamie, jednak druga na 99% została ujęta dopiero w zawiłych zapisach umowy. Umowa ze szkołą językową powinna być jasna, konkretna i bez zbędnych zawiłości, które czasem przybierają nawet formę prawnych kruczków!

Wada nr 2 NIEDOŚWIADCZONY NAUCZYCIEL

Nauczyciel to osoba, która została nauczona jak uczyć. Znajoma znajomej, która była przez 10 lat w Wielkiej Brytanii czy USA to nie nauczyciel. A tym bardzie nie native speaker! Dobór lektora to kluczowy element w drodze ku językowym szczytom.

Wada nr 3 SZTYWNY PROGRAM

Pierwszy miesiąc: Present Simple.

Drugi miesiąc: Present Continuous.

Trzeci miesiąc: Past Simple

Czwarty miesiąc: masz już dosyć, bo od 3 miesięcy wałkujesz to, co od dawna umiesz i wcale się nie rozwijasz!

Wybierając kurs językowy postaw na taki, który naprawdę uczy języka, a nie tylko realizuje założenia programowe. Niedostosowanym do kursantów zajęciom mówimy zdecydowane nie!

© 2020 Elite English Academy. Wszelkie prawa zastrzeżone.