Szkoła językowa Gdynia – jak wybrać?

Szkoła językowa Gdynia – czym kierować się przy wyborze?

Szkoła językowa w Gdyni – pytanie nr 1 brzmi „gdzie dokładnie?”. Od razu swoją obecność zaznacza niezwykle istotny aspekt, czyli lokalizacja. Uciążliwe dojazdy, stanie w korkach, uwzględnianie czasu na dotarcie na zajęcia zdają się być przykrą koniecznością. Czy musi tak być? Nie, a wręcz nie powinno!

Dobrze jest wybrać szkołę językową „z sąsiedztwa” albo taką, do której jest zwyczajnie dobry dojazd. Znacząco zwiększy to komfort nauki, a co za tym idzie – jej efekty. Nużące dojazdy potrafią uśpić nawet największy entuzjazm…

Czy to znaczy, że oddalona szkoła jest od razu „do skreślenia”?

Zdecydowanie nie. Świetny nauczyciel, efektywne metody nauki języka, ulubiona grupa, unikatowy kurs językowy – to wszystko zdecydowanie jest warte kilku dodatkowych kilometrów. Wybór szkoły językowej to analiza wszelkich za i przeciw, które ostatecznie przesądzają o wyborze.

Lepsza szkoła języków obcych czy korepetycje?

Co lepsze – nauka języków obcych w szkole czy u korepetytora? Zdaje się, że genezy tego pytania należy szukać w okolicach powstania pierwszej szkoły języka angielskiego i w momencie, kiedy pierwszy korepetytor zaoferował swoje usługi. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Choć w zasadzie jest – to zależy.

Część osób woli zajęcia w szkole, w grupie, z lektorem, w duecie lub indywidualnie, kursy stacjonarne lub online, ale jednak sygnowane konkretną marką. Część zaś zdecydowanie skłania się ku wizytom korepetytora. Jest jednak kilka aspektów, które przemawiają za wyborem szkoły…

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego w szkole językowej?

Najistotniejszy argument stanowi GWARANCJA. Chcąc pracować w szkole językowej, lektor musi przedstawić stosowne dokumenty, przejść proces rekrutacji i potwierdzić swoje umiejętności. Każda szkoła dba o swój wizerunek i efekty swoich uczniów, dlatego też dąży do zebrania jak najlepszego zespołu nauczycieli. Jak to wygląda u korepetytorów?

Korepetytorem może zostać niemal każdy. Zarówno osoby z niezwykle wysokimi kwalifikacjami jak i Ci, którzy po prostu dobrze radzili sobie na lekcjach angielskiego. Przekonanie, że żeby uczyć wystarczy wiedzieć więcej od ucznia może być jednak zgubne w skutkach. Nauka języka angielskiego to szereg przyzwyczajeń, nawyków, schematów, jeśli więc będą błędnie „zaprogramowane” tym trudniej będzie je wykorzenić. Dlatego od samego początku warto stawiać na jakość – bez względu na to czy w szkole językowej czy z korepetytorem.

© 2020 Elite English Academy. Wszelkie prawa zastrzeżone.